ArabicEnglishFrenchGermanRussianSpanishTurkish
Özel Sipariş Üniversite Cübbesi

     Farklı üniversite cübbesi modelleri olmakla beraber sade ve klasik model tercih eden üniversiteler de bulunmaktadır. Üniversite cübbe modelleri fakültelerin istekleri ve logodaki renklerine bağlı olarak farklı renkleri de içermektedir. Mezuniyet cübbe renkleri,modelleri, fiyatları farklılık göstermektedir. Kumaş bu farklılığı artırmaktadır. Saten kumaştan ve alpaka kumaştan imal edilmektedir. Saten kumaş ile alpaka kumaş arasında fiyat farkı vardır. Alpaka kumaş pamuk oranına ve gramaja göre kalite farklılıkları gösterir. Saten kumaşta da alpaka kumaş gibi kalite farkı vardır. Üniversite cübbesi daha çok alpaka kumaş tercihi ile imal edilmektedir. Her ne kadar alpaka kumaş pamuk oranı yüksek ve saten kumaşa göre kalite olsa da saten kumaş gibi parlak değildir. Saten kumaş parlak olup günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca alpaka kumaş saten kumaşa göre daha çok kırışıklık göstermekte olduğundan daha çok tercih sebebi olmaktadır.

    Üniversite cübbelerine baktığımızda genelde hep hakim yaka olarak imal edildiğinin farkına varırız. Kep ve cübbeler tek beden olarak imal edilirken günümüzde artık small, medium, large bedenlerde imal edilmektedir. Beden tercihi sunmayan üniversitelerde vardır. Hakim yakalı klasik bir cübbeyi tarif edecek olur isek cübbenin ana rengi lacivert ve garnisi kırmızı ise bileklerdeki bantlar ve püskül de kırmızı olur kep gövde rengi lacivert rengindedir. Düz yaka ve hakim yaka olarak imalatı mümkündür bu tercihe bağlıdır. Atkı şal ve arma veya biye söz konusu olduğunda farklı renkleri ve modelleri görmek mümkündür. Üniversitelerde cübbe modelleri ve renkleri çok çeşitli olarak imal edilmekle birlikte üniversitelerin fakülteleri de farklı renk ve modellerde mezuniyet cübbesi imal ettirmektedir. Üniversitenin bir çok fakültesi ve bu fakültelerin arma ve renkleri mevcuttur. Genelde fakültelerin armalarının rengine uygun renkler seçilmeye çalışılmaktadır. Bu da cübbelerde farklı modelleri ve çeşitleri meydana getirir. Atkılı bir modelde atkı cübbenin sol omuz tarafına dikilmiştir. Hem ön hem de arka tarafa sarkıtılmıştır. Arma ise şalın en alt kısmından biraz yukarıda nakış işleme olarak karşımıza çıkar. Arma için üniversitenin veya fakültenin logosunun çözünürlülüğü yüksek bir şekilde ekli dosya olarak gönderilmesi gerekir. Nakış işlemeye müsait olmayan logolar transfer baskı olarak yapılabilir. Biyeli cübbeler şeritin yayında ince bir çizgi olarak işlenmiştir. Mesela ana renk lacivert garni ve bantlar yeşil ince biyeler sarı olabilir biye şeritin yanında ve bantların üzerinde olur. Kep rengi cübbe ana renginin aynısıdır püskül biye rengi olan sarı renkler olabileceği gibi şerit rengi yeşil renk olabilir. Renkleri modelleri ve çeşitleri burada çoğaltabiliriz. 

    Mevcut cübbeler eksilmiş olabilir tamamlamak için birebir aynısını imal ettirmek isteyebilirsiniz. Bunun için bize görsel gönderiniz ve kumaşın çeşidini bildirınız görselde fark edilemeyecek detaylar var ise belirtiniz. Adetli sayıda siparişleriniz için fiyat teklifi isteyiniz. Fiyatların belirlenmesinde adet sayısı kadar kumaş çeşidi ile arma şal ve benzeri isteklerinde etken olacağı hususu dikkate alınmalıdır. Siparişlerin belir bir imalat süreci olacağından kullanılacak tarihten mutlaka çok önce sipariş verilmelidir. Mezuniyet cübbelerinin mezuniyet kepi boyutu anaokulu, ortaokul, ilkokul, lise mezuniyet cübbe keplerinin boyutundan daha büyük olarak imalatı yapılır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Üniversite Cübbesi

  • Görüntüleme: 13518
  • Marka: İmkosay
  • Ürün Kodu: 1
  • Stok Durumu: Özel Sipariş
  • 400,00₺ + K.D.V
  • K.D.V Dahil :440,00₺
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Üniversite Cübbesi, Üniversite Cübbe Renkleri, Mezuniyet Cübbe Fiyatları, Cübbe Modelleri